آلمان _ دانشگاه بیله فیلد ( Bielefeld University )

دانشگاه بیله فیلد

( Universität Bielefeld )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعدا دانشجو:25.000

دانشجویان بین المللی:8%

تعداد کورس انگلیسی:15 کورس

سال تاسیس:1969

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعداد دانشجو:25.000

دانشجویان بین المللی:8%

تعداد کورس انگلیسی:15 کورس

سال تاسیس:1969

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه

سال تاسیس:

1969

تعداد کل دانشجو:

25.000

دانشجویان بین المللی:

8 %

تعداد کورس انگلیسی:

15 کورس

درباره دانشگاه بیله فیلد 

دانشگاه بین المللی بیله فیلد در سال ۱۹69 با وظیفه ی واضح پژوهش و ماموریت ایجاد شرایطی برای آموزش باکیفیت و پژوهش محور تاسیس شده است. امروزه این دانشگاه دربردارنده ۱۴ هیئت علمیه است که تشکیلات گستره ی مربوط به علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تکنولوژی این دانشگاه را پوشش می دهند.
دانشگاه بیله فیلد با حدود ۲۵۰۰۰ نفر دانشجو در ۱۱۸ مقطع تحصیلی و تقریبا ۳۲۰۰ نفر پرسنل ( شامل ۲۷۹ پروفسور و سخنران به علاوه ی ۱۸۰۰ عضو انجمن علمی) یکی از دانشگاه های با اندازه ی متوسط در آلمان محسوب می شود.
از زمان تاسیس آن، دانشگاه بیله فیلد توسط اصول و قائده های علوم میان رشته ای راهنمایی شده است.

این اعتقاد وجود دارد که مشکلات پیچیده را دیگر نمی توان تنها با رویکردهای انضباطی به اندازه کافی حل کرد.
در این مورد، علم میان رشته ای به معنای طیفی از رویکردهای چشم انداز چندگانه با انواع مختلف است.
این دیدگاه در هر جنبه ای از هویت دانشگاه بیله فیلد نفوذ می کند. حتی خود ساختمان این دانشگاه نیز به عنوان یک مثال از معماری علوم میان رشته ای است. این دانشگاه تقریباً تمام امکانات را زیر یک سقف گرد هم می آورد که این وقوع این پدیده در آلمان بی نظیر است. ساختار معماری خیره کننده ی آن مردم را از متنوع ترین مناطق در فواصل کوتاه دور هم جمع می کند. در دانشگاه بیله فیلد، فرهنگ ارتباطی بین کارکنان آموزشی و دانشجویان، دانشمندان، مدیریت دانشگاه و کارکنان اداری ایجاد شده است که مزیت آن هموار بودن راه برای آنان در رسیدن به ایده‌های جدید و غیر متعارف است.

این فرهنگ، اساس تصمیم گیری های مهم آینده نگر را تشکیل می دهد و به موفقیت های دانشگاه بیله فیلد کمک شایان توجه ای کرده است. نمونه ای از آن تأسیس دانشکده فناوری (1990) و همچنین دانشکده علوم بهداشتی است که خود در آلمان تک است. هر دوی این دانشکده ها شواهدی از توانایی دانشگاه بیله فیلد برای نوآوری با تکامل دامنه و خواسته های علوم میان رشته ای هستند. پروفایل این دانشگاه از کلمه بیله‌ فیلد به معنی «مرزهای فراتر» سرچشمه می‌گیرد.
علوم میان رشته‌ای در دانشکده‌ها و مؤسسات دانشگاهی مرکزی مختلف تدریس می‌شوند که منجر به تحقیقات پیشرفته‌ای در دانشگاه شده است.

 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه بیله فیلد

در دانشگاه بیله فیلد، دانشجویان قدرت انتخاب از بین شمار زیادی از دوره ها را دارند. آن ها می توانند روی یک موضوع واحد تمرکز کنند یا موضوعات مطالعاتی منتخب خود را که مربوط به رشته های مختلف می باشند، با یکدیگر ترکیب کنند.
موضوعات مطالعاتی منحصر به فرد و فرعی، دانشجویان را قادر می سازد تا علاقه های شخصی خود را دنبال کنند.
برنامه های مقاطع تحصیلی توسط سرویس های جامع تکمیل می شوند و در کنار آن ها خدمات مشاوره ای ارائه می شوند.
یکی از بهترین کتابخانه های دانشگاهی در آلمان، زیربناهای مدرن تحصیلاتی، آموزش رشته های مطالعاتی با یک زبان جامع و امکانات ورزشی گسترده در سطح دانشگاهی از ویژگی های دانشگاه بیله فیلد هستند.
ساختمان های به هم پیوسته و نزدیک به هم محوطه ی کالج سبب می شوند تا دانشجویان دانشگاه بیله فیلد به تبادل دانش خود با دیگر دانشجویان تشویق گشته و درگیر زندگی دانشگاهی شوند.

 • تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه بیله فیلد

طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی ارشد که بعضی شامل همکاری بین چندین دانشکده هستند گزینه های جذابی را برای مطالعه عمیق تر یک موضوع یا پیوند موضوعات مختلف به یکدیگر ارائه می دهد.
دانشگاه بیله فیلد همچنین برنامه های تحصیلات تکمیلی زیادی را ارائه می دهد. دانشگاه بیله فیلد در حوزه های مرتبط و متمرکز ،علوم انسانی و اجتماعی را در کنار علوم طبیعی و مهندسی پوشش می دهد.
دانشگاه بیله فیلد یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان است.
۴ گروه اصلی تحقیقاتی متعهد به انجام تحقیقات و ارتقای دانشگاهیان جوان در سطح بین المللی برتر در چارچوب پروژه های تحقیقاتی مشترک میان رشته ای درجه ۱،موسسات دانشگاهی مرکزی و تامین مالی سازمان یافته فردی هستند.

نمایه تحقیقات دانشگاه بیله فیلد به موضوعات بزرگ مرتبط با علم و جامعه و در درجه اول به روابط سازنده ی علوم میان رشته ای معطوف است .
حمایت از محققان در دانشگاه بیله فیلد اهمیت زیادی دارد.
مرکز مشهور جهانی تحقیقات علوم میان رشته ای، نمونه ای از آن است که استعداد اعضای انجمن های علمی را پرورش می دهد. و با زیربنا های عالی و طیف وسیعی از خدمات تحقیقاتی با توسعه ی شغلی همراه است.
دانشگاه بیله فیلد همچنین در تدریس خود از طریق مشخصات منحصر بفرد که براساس وجود انبوهی از شبکه های ارتباطی در بین علوم میان رشته ای آن است نسبت به سایر دانشگاه ها در سطح جهان متمایز است .براساس مطرح ترین رتبه بندی ها و ارزیابی ها، کتابخانه دانشگاه بیله فیلد از بهترین و پر امکانات ترین کتابخانه های آلمان است.
علاوه بر علوم میان رشته ای ،نو آوری و تعهدکلی به پیشرفت، تنوع هم نقش مهمی را برای دانشگاه بیله فیلد ایفا می کند که متعهد به برابری و ایجاد فرصت برای همه با توجه به جنسیت نژاد ، فرهنگ ,تمایلات جنسی و ناتوانی ها است.
این امر همچنین در تعهد محوری به بین المللی سازی مشهود است ‌هم برای گسترش دیدگاه های همه اعضای هیئت دانشجویی و کارکنان اعم از ملی و بین المللی و همچنین ایجاد محیطی که دانشجویان و محققان از سایر کشورها ،فرهنگ ها و سنت ها احساس راحتی و امنیت کنند.
این تعهدی است که برای ارائه خدمات به دانشجویان، محققان و کارمندان بین المللی در سطوح مختلف با هدف کمک به ایجاد خانه ای دور از وطن داده می شود بنابراین زمینه و محیط مناسب که یادگیری ، مطالعه و تحقیق برای همه میتواند بسیارسودمند باشد را فراهم می کند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه بیله فیلد 

Education

 • Education

 

Social sciences

 • Communication & Media Studies
 • Sociology
 • Politics & International Studies (incl Development Studies)

 

Physical sciences

 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Physics & Astronomy
 • Mathematics & Statistics
 • Chemistry

 

Business & economics

 • Accounting & Finance
 • Business & Management
 • Economics & Econometrics

 

Arts & humanities

 • Art, Performing Arts & Design
 • History, Philosophy & Theology
 • Languages, Literature & Linguistics

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Other Health
 • Medicine & Dentistry

 

Psychology

 • Psychology

 

Life sciences

 • Sport Science
 • Biological Sciences

 

Engineering & technology

 • Chemical Engineering

 

Law

 • Law

 

Computer science

 • Computer Science

رنکینگ دانشگاه بیله فیلد 

رتبه بندی جهانی دانشگاه بیله فیلد

رتبه QS: 801-1000

رتبه QS: 801-1000

رتبه QS: 751-800

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 601-700

رتبه ARWU: 701-800

رتبه THE: 166

رتبه THE: 158

رتبه THE: 166

رنکینگ دانشگاه بیله فیلد در آلمان

رتبه DFG: 35

رتبه Humboldt: 29

دانشگاه برتر سال: -

رنکینگ دانشگاه بیله فیلد 

رتبه بندی جهانی دانشگاه بیله فیلد

رتبه QS: 801-1000

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 166

رتبه QS: 801-1000

رتبه ARWU: 601-700

رتبه THE: 158

رتبه QS: 751-800

رتبه ARWU: 701-800

رتبه THE: 166

رنکینگ دانشگاه بیله فیلد در آلمان

رتبه DFG: 35

رتبه Humboldt: 29

دانشگاه برتر سال: -

تور مجازی در دانشگاه بیله فیلد