آلمان _ دانشگاه هایدلبرگ ( Heidelberg University )
آلمان _ لوگوی دانشگاه هایدلبرگ ( Heidelberg University )

دانشگاه هایدلبرگ

( Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعدا دانشجو:27.000

دانشجویان بین المللی:17%

تعداد کورس انگلیسی:24 کورس

سال تاسیس:1386

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعداد دانشجو:27.000

دانشجویان بین المللی:17%

تعداد کورس انگلیسی:24 کورس

سال تاسیس:1386

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه

سال تاسیس:

1386

تعداد کل دانشجو:

27.000

دانشجویان بین المللی:

17 %

تعداد کورس انگلیسی:

24 کورس

درباره دانشگاه هایدلبرگ 

دانشگاه هایدلبرگ که با نام روپرتو کارولا نیز شناخته می شود، در سال 1386 تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه آلمان و یکی از موسسات تحقیقاتی فشرده ی اروپا است.

موفقیت‌های این دانشگاه در هر دو طرح ExcellenceInitiative و Excellence Strategy و موقعیت‌های آن در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و این موضوع به روشنی، نقش پیشرو و شهرت عالی دانشگاه هایدلبرگ را در چشم‌انداز آکادمیک، علمی و تحقیقاتی نشان می‌دهد.

روپرتو کارولا با آموزش دانشجویان و پیشرفت محققان جوان برجسته، بر آموزش مبتنی بر تحقیق و برنامه های آموزشی دوره ی دکترا تأکید می کند.

دانشگاه هایدلبرگ یک دانشگاه تحقیقاتی جامع است. طیف موضوعی گسترده آن در دوازده دانشکده شامل علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم زیستی، پزشکی و علوم طبیعی است. هایدلبرگ با حدود 160 برنامه ی تحصیلی، مجموعه ای برجسته از ترکیبات موضوعی را ارائه می دهد.

این دانشگاه فعالانه در شبکه جهانی همکاری های آموزشی و پژوهشی شرکت می کند: 27 مشارکت نهادی در سطح کلی دانشگاه و ترتیبات تبادل با بیش از 450 دانشگاه در سراسر جهان بر قدرت روابط بین المللی روپرتو کارولا تأکید می کند. بسیاری از همکاری های تحقیقاتی و آموزشی نیز در سطوح دانشکده، مؤسسه و کرسی ایجاد شده است.

دانشگاه به ویژه متعهد به پیشرفت رشته‌های فردی استثنایی، ترویج گفت‌وگو فراتر از مرزهای رشته‌ای سنتی، و تبدیل یافته‌های تحقیقاتی به استفاده مناسب برای جامعه و اقتصاد است. در این تلاش، به شرکای قوی خارج از دانشگاه نیز متکی است.

 • کارشناسی ارشد

طیف گسترده موضوعی در دانشگاه هایدلبرگ شامل علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم زیستی، پزشکی و علوم طبیعی است. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه هایدلبرگ مدرک کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. با تقریباً 100 برنامه کارشناسی ارشد، می توان دانش به دست آمده در برنامه کارشناسی را پیش برد و یا به یک حوزه موضوعی وابسته گسترش داد.

دانشگاه هایدلبرگ همچنین مدرک کارشناسی ارشد را برای آموزش و واجد شرایط بودن معلمان آینده نگر برای مدارس متوسطه ارائه می دهد. برنامه های مدرک دانشگاه بر اساس اهداف خاصی از جمله علوم میان رشته ای و عملی برای آموزش جامع دانشگاهی و برای آینده شغلی دانشجویان است.

در سطح دکترا، دانشگاه هایدلبرگ دو مدل مختلف آموزش دکترا را ارائه می دهد: آموزش دکترای فردی و آموزش دکترا در یک برنامه دکتری ساختاریافته. دانشگاه هایدلبرگ چهار مدرسه تحصیلات تکمیلی – در علوم طبیعی و زیستی و در علوم انسانی و اجتماعی – و گروه‌های مختلف آموزشی پژوهشی بین‌رشته‌ای تأسیس کرده است. کاندیداهای دکترا توسط آکادمی فارغ التحصیل دانشگاه هایدلبرگ حمایت و پرورش می یابند که چارچوبی عالی برای آموزش فردی و ساختاری دکترا فراهم می کند.

 • کارشناسی

طیف گسترده موضوعی در دانشگاه هایدلبرگ شامل علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم زیستی، پزشکی و علوم طبیعی است. در مقطع کارشناسی، دانشگاه هایدلبرگ بیش از 60 برنامه تحصیلی مختلف (لیسانس و آزمون دولتی) را برای پاسخگویی به متنوع ترین علایق ارائه می دهد.

دانشگاه هایدلبرگ سنتی برای آینده که درسال ۱۳۸۶ تاسیس شد .دانشگاه هایدلبرگ همچنین به عنوان روپرتوکارولا شناخته می شود و قدیمی ترین دانشگاه آلمان و یکی از موسسات تحقیقاتی متمرکز  اروپا است موفقیت های این دانشگاه هم در طرح تعالی و هم استراتژی تعالی و در رتبه بندی شناخته شده بی المللی،نقش پیشرو دارد و شهرت عالی دانشگاه هایدلبرگ را در چشم انداز دانشگاهی علمی و تحقیقاتی تحقق می بخشد روپرتوکارولا در آموزش دانشجویان و پیشرفت محققان جوان برجسته بر آموزش مبتنی بر تحقیق و برنامه های آموزشی سازمان یافته دکتری در مدارس تحصیلات تکمیلی خود تاکید می کند.

دانشگاه هالیدبرگ یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که طیف گسترده موضوعی آن شامل علوم انسانی ،حقوق علوم اجتماعی ،رفتاری علوم زیستی ،پزشکی و علوم طبیعی است .

هایدلبرگ بابیش از۱۸۰ برنامه در ۱۲دانشکده مجموعه ای برجسته از ترکیبات موضوعی را ارائه می دهد. دانشگاه متعهد به پیشبرد رشته های فردی استثنایی،ترویج گفت وگو فراتر از سنت های تبدیل یافته های تحقیقاتی به استفاده مناسب برای جامعه و اقتصاد است .

در این عرصه، به شرکای قوی خارج از دانشگاه نیز متکی است. تحقیقات در دانشگاه هایدلبرگ بر چهار زمینه عمده بین رشته ای متمرکز است: حوزه تمرکز 1 – مبانی مولکولی زندگی، سلامت و بیماری. زمینه تمرکز 2 – الگوها و ساختارها در ریاضیات، داده ها و دنیای مادی. حوزه تمرکز 3 – پویایی فرهنگی جهانی حوزه تمرکز 4 – خود تنظیمی ومقررات: افراد و جوامع.

تمرکز دانشگاه هایدلبرگ بر همکاری های بین المللی در شبکه جهانی همکاری های تحقیقاتی و آموزشی آن قابل مشاهده است: 27 نهاد مشارکتی در سطح کلی دانشگاه و  تبادل با بیش از 450 دانشگاه در سراسر جهان بر قدرت روابط بین المللی روپرتو کارولا تاکید می کند.

بسیاری از همکاری های پژوهشی و آموزشی نیز در سطوح دانشکده، مؤسسه و استادی ایجاد می شود. حدود 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه و یک سوم از دانشجویانی که دوره دکترا را به پایان می‌رسانند از خارج از کشور می‌آیند.فضای جهانی و دانشجویی هایدلبرگ یکی از ویژگی های متمایز این شهر است.

هایدلبرگ مرکز پرجنب‌وجوش منطقه کلان‌شهری راین نکار است و با تراکم بالای صنعت و موسسات تحقیقات علمی پژوهش‌گرم مشخص شده است.این مؤسسات، که در کنار دانشگاه کار می کنند، یک شبکه تحقیقاتی رقابتی بین المللی را تشکیل می دهند و مجموعه وسیعی از اتصالات و امکانات همکاری را برای محققان و دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ فراهم می کنند.

از سال۱۳۸۶ دانشگاه هایدلبرگ با آرزوی خود برای ترکیب ارزش‌های دانشگاه اروپایی مانند استقلال در تحقیق و تدریس با مفاهیم علمی آینده‌گرا، در حال ساختن پلی به سوی آینده است.Timeshighere Education: دانشگاه هایدلبرگ که در سال 1386 تأسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه آلمان است.

این موسسه تحقیقاتی یک دانشگاه دولتی است که طیف گسترده ای از موضوعات از علوم انسانی تا پزشکی را پوشش می دهد و در بادن-وورتمبرگ واقع شده است. شعار این دانشگاه “Semper apertus” – “همیشه باز” است – و هدف این موسسه این است که با روحیه ذهنی باز و مدارا نسبت به افراد و ایده ها کار کند.

در سال 1386، روپرشت اول، منتخب قصر، از طرف پاپ مجوز تأسیس دانشگاه را در شهر زادگاهش هایدلبرگ دریافت کرد. در قرن شانزدهم به عنوان یک پایگاه کالوینیست ها شهرت پیدا کرد، در حالی که در قرن نوزدهم به خاطر تعهدش به آرمان های لیبرال و دموکراتیک معروف بود.

دانشگاه هایدلبرگ بودجه نهادی را در سال‌های 2006 و 2012 در طرح تعالی آلمان و استراتژی تعالی با هدف ارتقای تحقیقات در سطح جهانی تضمین کرد.از زمان تأسیس این جایزه در سال 1901، یازده استاد در هایدلبرگ برنده جایزه نوبل شده‌اند.

این دانشگاه بر توسعه اشکال جدیدی از همکاری میان رشته‌ای تأکید دارد که از مرزهای موضوعی سنتی عبور می‌کند. این موسسه همچنین به همکاری با موسسات و شرکت های تحقیقاتی غیر دانشگاهی در مناطق راین-نکار و هایدلبرگ افتخار می کند.

شهر هایدلبرگ فضایی جهانی و دانشجویی دارد. شهر و دانشگاه به طور یکسان طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی و اوقات فراغت و همچنین جشنواره های فیلم و موسیقی و تعداد زیادی موزه را ارائه می دهند، به این معنی که دانشجویان و کارکنان می توانند در یک فضای فرهنگی متنوع استراحت کنند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه هایدلبرگ 

Education

 • Education

 

Arts & humanities

 • Languages, Literature & Linguistics
 • Archaeology
 • History, Philosophy & Theology
 • Art, Performing Arts & Design

 

Social sciences

 • Politics & International Studies (incl Development Studies)
 • Sociology
 • Geography

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Other Health
 • Medicine & Dentistry

 

Computer science

 • Computer Science

 

Life sciences

 • Biological Sciences
 • Sport Science

 

Business & economics

 • Economics & Econometrics

 

Law

 • Law

 

Physical sciences

 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Chemistry
 • Physics & Astronomy
 • Mathematics & Statistics

 

Psychology

 • Psychology

رنکینگ دانشگاه هایدلبرگ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه هایدلبرگ

رتبه QS: 63

رتبه QS: 64

رتبه QS: 66

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 57

رتبه ARWU: 57

رتبه THE: 42

رتبه THE: 42

رتبه THE: 44

رنکینگ دانشگاه هایدلبرگ در آلمان

رتبه DFG: 2

رتبه Humboldt: 5

دانشگاه برتر سال: 2019

رنکینگ دانشگاه هایدلبرگ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه هایدلبرگ

رتبه QS: 63

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 42

رتبه QS: 64

رتبه ARWU: 57

رتبه THE: 42

رتبه QS: 66

رتبه ARWU: 57

رتبه THE: 44

رنکینگ دانشگاه هایدلبرگ در آلمان

رتبه DFG: 2

رتبه Humboldt: 5

دانشگاه برتر سال: 2019

تور مجازی در دانشگاه هایدلبرگ