آلمان _ دانشگاه آخن ( RWTH Aachen University )
آلمان _ لوگوی دانشگاه آخن ( RWTH Aachen University )

دانشگاه RWTH آخن

( Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه فنی

تعدا دانشجو:45.000

دانشجویان بین المللی:21%

تعداد کورس انگلیسی:35 کورس

سال تاسیس:1870

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه فنی

تعداد دانشجو:45.000

دانشجویان بین المللی:21%

تعداد کورس انگلیسی:35 کورس

سال تاسیس:1870

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه فنی

سال تاسیس:

1870

تعداد کل دانشجو:

45.000

دانشجویان بین المللی:

21 %

تعداد کورس انگلیسی:

35 کورس

درباره دانشگاه RWTH آخن 

دانشگاه RWTH  آخن بزرگترین دانشگاه فناوری آلمان و یکی از مشهورترین دانشگاه های اروپا است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان و دانشمندان بین المللی به این دانشگاه می آیند تا از دوره های با کیفیت بالا و امکانات عالی آن بهره مند شوند که هر دو در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده اند.
دانشگاه RWTH آخن در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه فنی یکپارچه و بین رشته ای است. تمرکز مهندسی دانشگاه با علوم طبیعی و پزشکی مرتبط است. هنر، علوم اجتماعی و اقتصاد، که از لحاظ ساختاری با رشته های اصلی مرتبط هستند، نیز سهم قابل توجهی در نمایه آموزشی و پژوهشی دانشگاه دارند.

RWTH آخن با 260 مؤسسه در 9 دانشکده، یکی از مؤسسات علمی و تحقیقاتی اروپایی پیشرو است. 47173 دانشجو در 166 دوره تحصیلی در ترم زمستانی 2020/21 ثبت نام کرده اند که شامل بیش از 12000 دانشجوی بین المللی از بیش از 120 کشور می شود.

دانشگاه RWTH آخن بزرگترین دانشگاه فناوری آلمان و یکی از مشهورترین دانشگاه های اروپا است. در حال حاضر بیش از 45000 دانشجو ثبت نام کرده اند که بیشتر آنها در رشته مهندسی هستند.

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان و دانشمندان بین المللی به دانشگاه می آیند تا از دوره های با کیفیت بالا و امکانات عالی آن بهره مند شوند که هر دو در سطح بین المللی شناخته شده هستند.

دانشگاه RWTH آخن در حال توسعه از یک پلی تکنیک به یک دانشگاه فنی یکپارچه و بین رشته ای است. تمرکز مهندسی دانشگاه تاحدودی با علوم طبیعی و پزشکی هماهنگ است. هنر، علوم اجتماعی و اقتصاد، که از لحاظ ساختاری با رشته های اصلی مرتبط هستند، نیز سهم قابل توجهی در نمایه آموزشی و پژوهشی دانشگاه دارند.

RWTH آخن با 260 مؤسسه در 9 دانشکده، یکی از مؤسسات علمی و تحقیقاتی اروپایی پیشرو است. بیش از 45000 دانشجو در 158 دوره تحصیلی در ترم زمستانی 2018/19 ثبت نام کردند که شامل 10500 دانشجوی بین المللی از 125 کشور جهان است.

تدریس در دانشگاه RWTH آخن در درجه اول کاربردی است. بنابراین فارغ التحصیلان آن به عنوان مدیران جوان و رهبران در تجارت و صنعت مورد توجه قرار می گیرند.

رتبه‌بندی‌های ملی و ارزیابی‌های بین‌المللی نشان دهنده توانایی برجسته فارغ‌التحصیلان RWTH در انجام وظایف پیچیده، حل سازنده مشکلات در کار تیمی و به عهده گرفتن نقش‌های مدیریتی است.بنابراین تعجب آور نیست که از هر پنج عضو هیئت مدیره گروه های شرکتی آلمانی، یک نفر در دانشگاه RWTH آخن تحصیل کرده است.

کار مراکز تحقیقاتی RWTH آخن نزدیک به نیازهای فعلی صنعت است. این منجر به پیشرفت‌های متعددی می‌شود که به ثبت رسیده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. مراکز صلاحیت دانشگاه RWTH آخن با حفظ سطح بالایی از تخصص و تمایز در زمینه های موضوعی متمایز، به همکاری بین رشته ای بسیار مؤثر و بین دانشکده در شبکه های بین رشته ای دست می یابند.

از طریق شبکه، دانشگاه ظرفیت رقابتی خود را در بازار آموزش بین‌المللی بهبود می‌بخشد و جذابیت خود را برای دانشجویان واجد شرایط و با انگیزه بالا از داخل و خارج از کشور افزایش می‌دهد.

چگونه RWTH آخن به آنچه امروز است تبدیل شد؟ یک دانشگاه عالی با حدود 40000 دانشجو و شهرت برجسته در تحقیقات و صنعت. اجازه دهید به یک سفر هیجان انگیز در تاریخ RWTH آخن بروید.

دانشگاه RWTH آخن از شبکه‌های تحقیقاتی قوی و کنجکاوی فکری کارکنان خود برای رسیدگی به سؤالات علمی جسورانه، انتقال دانش پیشرو و هدایت اکتشافات نوآورانه‌ای که بر چالش‌های جهانی تأثیر می‌گذارد، بهره‌برداری می‌کند.

از همه اعضای RWTH انتظار می رود که تحقیقات خود را با بالاترین سطح صداقت و تعهد به تعالی انجام دهند و از آئین نامه رفتار دانشگاه در تمام تعاملات با اشخاص ثالث به نمایندگی از RWTH پیروی کنند.

ابتکار تعالی دولت های فدرال و ایالتی آلمان فرصتی منحصر به فرد برای RWTH برای تقویت نمایه تحقیقاتی خود با تقویت علوم طبیعی و تقویت تحقیقات بین رشته ای فراهم کرد. اینها اولین گام ها در تبدیل پیوسته RWTH به دانشگاه فناوری بین رشته ای یکپارچه و همچنین به سمت همگرایی بودند.

موضوعات شامل سوخت های مصنوعی پایدار، داده کاوی، علوم محاسباتی، فناوری تولید، مواد با کارایی بالا، سلامت، منابع تجدیدپذیر و تحرک است.

اجرای موفقیت‌آمیز استراتژی سازمانی در شهرت فارغ‌التحصیلان RWTH، موقعیت استثنایی دانشگاه در مورد کسب وجوه شخص ثالث بررسی شده و پردیس RWTH آخن منعکس می‌شود.

پردیس RWTH آخن به وضوح توانایی تحقیقاتی دانشگاه را برجسته می کند. ذهنیت کارآفرینی و همکاری با شرکای صنعتی که در پردیس پرورش داده شده است، هم به نفع دانشجویان و هم برای کارمندان RWTH است.

بسیاری از ایده های تحریک کننده در حال حاضر در آخن و کل منطقه سه مرزی آلمان، بلژیک و هلند تأثیر گذاشته اند. یک جامعه دانش نوآورانه در حال تکامل است که با برخی از شرکای تحقیقاتی و صنعتی پیشرو در جهان ارتباط نزدیک دارد.

دانشگاه RWTH آخن در سال 1870 پس از اینکه شاهزاده ویلیام پروس تصمیم گرفت از کمک هزینه مالی برای راه اندازی یک موسسه فناوری در جایی در استان راین استفاده کند، تأسیس شد.

کمک مالی بانک‌های محلی و یک شرکت بیمه در نهایت در آخن قرار گرفت، بنابراین کار ساخت و ساز در سال 1865 آغاز شد و درها به روی 223 دانشجو در طول جنگ فرانکو پروس باز شد. تمرکز زیادی روی مهندسی و به ویژه صنعت معدن محلی وجود داشت.

به عنوان غربی ترین شهر آلمان، آخن در قلب اروپا و بسیار نزدیک به مرز هلند و بلژیک واقع شده است، بنابراین RWTH Aachen – یا Rheinisch Westfälische Technische Hochschule Aachen – از ترکیبی از فرهنگ ها و زبان ها بهره می برد.

اگرچه دانشکده‌های فلسفه و پزشکی در دهه 1960 ایجاد شدند، اما همچنان برای علوم طبیعی و مهندسی شهرت دارند – و از سال 2014، به نیروهای شهر پیوسته است تا یک جایزه معتبر سالانه مهندسی را به یک چهره برجسته در این زمینه اهدا کنند.

این دانشگاه همیشه پیوندهای قوی با صنعت داشته است و سطوح استثنایی از بودجه خارجی را برای محققان خود جذب کرده است. به دلیل وسعت، آخن شهر غالب آلمان برای شرکت‌های منشعب دانشگاه و دفاتر شرکت‌های مهندسی است.

اولین تونل باد جهان و شتاب دهنده ذرات هر دو در RWTH آخن توسعه یافتند. نوآوری های اصلی ایجاد شده در محل شامل یک هواپیمای پیشگام ساخته شده به طور کامل از فلز و یک فیلتر دوده دیزلی است.

RWTH Aachen در استراتژی خود برای سال 2020 تعهد خود را به تحقیقات بین رشته ای، که همراه با تنوع، بین المللی شدن و علوم طبیعی، یکی از چهار موضوع اصلی کار در پارک تحقیقاتی آن را تشکیل می دهد، آشکار می کند. همچنین قصد دارد به برترین دانشگاه فناوری آلمان و یکی از پنج دانشگاه برتر اروپا تبدیل شود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه RWTH آخن 

Social sciences

 • Communication & Media Studies
 • Politics & International Studies (incl Development Studies)
 • Sociology
 • Geography

 

Arts & humanities

 • Languages, Literature & Linguistics
 • Architecture
 • History, Philosophy & Theology

 

Life sciences

 • Biological Sciences

 

Education

 • Education

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Other Health
 • Medicine & Dentistry

 

Physical sciences

 • Physics & Astronomy
 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Chemistry
 • Mathematics & Statistics

 

Engineering & technology

 • Chemical Engineering
 • General Engineering
 • Mechanical & Aerospace Engineering
 • Civil Engineering
 • Electrical & Electronic Engineering

 

Business & economics

 • Economics & Econometrics
 • Accounting & Finance
 • Business & Management

 

Computer science

 • Computer Science

 

Psychology

 • Psychology

رنکینگ دانشگاه RWTH آخن 

رتبه بندی جهانی دانشگاه RWTH آخن

رتبه QS: 165

رتبه QS: 145

رتبه QS: 138

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 201-300

رتبه ARWU: 201-300

رتبه THE: 108

رتبه THE: 107

رتبه THE: 99

رنکینگ دانشگاه RWTH آخن در آلمان

رتبه DFG: 3

رتبه Humboldt: 12

دانشگاه برتر سال: 2019

رنکینگ دانشگاه RWTH آخن 

رتبه بندی جهانی دانشگاه RWTH آخن

رتبه QS: 165

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 108

رتبه QS: 145

رتبه ARWU: 201-300

رتبه THE: 107

رتبه QS: 138

رتبه ARWU: 201-300

رتبه THE: 99

رنکینگ دانشگاه RWTH آخن در آلمان

رتبه DFG: 3

رتبه Humboldt: 12

دانشگاه برتر سال: 2019

تور مجازی در دانشگاه RWTH آخن