آلمان _ دانشگاه فنی مونیخ ( Technical Universiy of Munich )
آلمان _ لوگوی دانشگاه فنی مونیخ ( Technical Universiy of Munich )

دانشگاه فنی مونیخ

( Technische Universität München )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه فنی

تعدا دانشجو:42.000

دانشجویان بین المللی:35%

تعداد کورس انگلیسی:68 کورس

سال تاسیس:1868

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه فنی

تعداد دانشجو:42.000

دانشجویان بین المللی:35%

تعداد کورس انگلیسی:68 کورس

سال تاسیس:1868

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه فنی

سال تاسیس:

1868

تعداد کل دانشجو:

42.000

دانشجویان بین المللی:

35 %

تعداد کورس انگلیسی:

68 کورس

درباره دانشگاه فنی مونیخ 

 • کارشناسی

دانشگاهTUMطیف گسترده ای از برنامه های لیسانس را ارائه می دهد که برخی از برنامه های آن امکان دریافت مدرک مشترک یا دوگانه را فراهم می کنند. یکی از شرایط ورود بهTUMاین است که شما مدرک ورود به آموزش عالی را داشته باشید.

اما شرایط پذیرش رشته های مختلف ،متفاوت است بنابراین شما باید برای اطلاعات دقیق و صحیح مشخصات برنامه انتخابی را بررسی کنید. بسته به برنامه انتخابی شما ممکن است نیاز باشد تا مهارت خود را در زبان انگلیسی و آلمانی اگر که زبان مادریتان نیست مشخص کنیدو تخمین بزنید . درTUM هیچ شهریه ای برای سطح لیسانس دریافت نمی شود و فقط شما 129.40یورو را برای هزینه های ترم تحصیلی پرداخت خواهید کرد.

 • کارشناسی ارشد

دانشگاه TUMمجموعه ای از برنامه های کارشناسی ارشد متوالی،برنامه های آموزش مستمر کارشناسی ارشدوبرخی از برنامه های دوگانه را ارائه می دهد.

و در آخربه شما این امکان و اجازه را می دهد تا هم از TUMو هم موسسه شریک مدرک دریافت کنید. برای درخواست مدرک کارشناسی ارشد درTUMشما باید یک تقاضانامه آنلاین را از طریق حسابTUM onlineخود تکمیل کنید که شامل تکمیل کلیه مدارک مربوطه می شود .

یک روش ارزشیابی استعداد دو مرحله ای بخشی از فرایند تقاضا است که مدارک شما را براساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می کند و داوطلبان با توجه به امتیاز کسب شده پذیرفته،رد و یا به مصاحبه دعوت خواهند شد .

دانشگاه فنی مونیخ یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو اروپا است. چندین برنده جایزه نوبل و مخترع مانند رودولف دیزل،کارل فون لینده و رودلف موسباور در اینجا تحقیق کرده اند.درسال ۲۰۰۶و۲۰۱۲ ،TUMبه عنوان دانشگاه عالی شناخته شد.

این دانشگاه براساس رتبه بندی های بین المللی دائما،درمیان بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارد و دسترسی جهانی به این دانشگاه امکان پذیراست همان طور که فضاهای دانشگاهی در سنگاپور و دفاتر ارتباطی در چندین قاره وجود دارد.

 • مطالعه در کانون تحقیقات

دانشجویان TUMاین فرصت و امکان را دارند که زیر نظر متخصصان برجسته در رشته های خودمطالعه کنند. دانشمندانی که تجارب و بینش های تحقیقاتی خود را درتدریس خود به کار می برند.

حمایت فردی از دانشجویان از طریق اقدامات مبتکرانه مختلف و برنامه های آموزشی ارائه می شود.دانشگاه همچنین ابتکاراتی را بیشتر برای دانشجویان دختر ارائه کرده است.دربیشتر موارد دانشگاه دانشجویان خود را انتخاب می کند .

امتیاز کسب شده در آزمون پایانی مدرسه(Abitur)تنها عامل تعیین کننده برای انتخاب دانشجویان نیست و عوامل دیگری نیز دخیل است از جمله این عوامل مناسب بودن متقاضی برای دوره انتخابی است. به این ترتیب تعداد کمی از دوره ها پذیرش خود را با(numerus clauses (NC(محدودیت پذیرش دربرخی از رشته های دانشگاهی آلمان )،محدود می کنند.

 • تحقیق درباره چالش های فردا

تحقیقات درTUMدرراستای چالش های کلیدی آینده است .تحقیقات در زمینه های مراقبت های بهداشتی و تغذیه،انرژی‌و‌مواد خام،محیط زیست واب هوا ،اطلاعات و ارتباطات و همچنین حمل و نقل و زیر ساخت می باشد.بسیاری از شرکت های فناوری پیشرفته از اختراعات و اکتشافات انجام شده در TUMایجاد شدند.

با یک برنامه مسیرتصدی الهام گرفته از آمریکا ،TUMمراحل ترقی شغلی خود را برای اساتید مدرن کرده است.دانشگاهیان بااستعداد را به سمت استادیار منصوب می کند و با چشم اندازهای مشخص از همان ابتدا که به سمت استادی کامل منصوب می شود.

دانشجویان دکتری از حمایت های گسترده ای برخوردار می شوند از جمله نظارت توسط دانشگاهیان باتجربه در طول تحقیقات خود . مدرسه فارغ التحصیلی TUMمدارک بین رشته ای خود را ارتقا می دهد و فرصت های برقراری ارتباط با دیگران را ایجاد می کند.

دانشگاه فنی مونیخ در ابتدا به عنوان پلی تکنیک سلطنتی باواریا مونیخ شناخته می شد که در سال 1868 تأسیس شد.
چندین مخترع که متخصص در علوم طبیعی هستند، در این موسسه تحصیل کرده اند، از جمله کارل فون لینده، که یخچال را اختراع کرد، و رودولف دیزل، که موتور دیزل را طراحی کرد.

علاوه بر این، 13 نفر از اساتید یا فارغ التحصیلان این دانشگاه از سال 1927 برنده جایزه نوبل شده اند. جدیدترین دریافت کنندگان این جایزه عبارتند از گرهارد ارتل، مدرس سابق این موسسه که در سال 2007 جایزه نوبل شیمی را دریافت کرد، و ولفگانگ کترل، فارغ التحصیل، برنده جایزه نوبل جایزه نوبل فیزیک در سال 2001. در سال 2014، 165 اختراع توسط دانشمندان در دانشگاه انجام شد، در حالی که در سال 2015، 69 اختراع ثبت شد.

این مؤسسه همچنین خانه پنج استاد هومبولت است – دانشگاهیان که در رشته خود در سطح بین المللی شناخته شده هستند – در حالی که 18 جایزه لایب نیتس از سال 1987 به دانشمندان آن اعطا شده است.

این دانشگاه دارای بیش از 400 ساختمان در سه پردیس در ایالت بایرن است: مونیخ، گارچینگ و ویهن استفان. این موسسه به 13 بخش تقسیم شده است و همچنین دارای پارک المپیک و بیمارستان های دانشگاهی است.
در سال 2002 یک پردیس در سنگاپور به نام مؤسسه علم و فناوری آلمان – TUM Asia افتتاح کرد. این شامل مدارک کارشناسی ارشد و برنامه های آموزشی برای متخصصان است.

در سال 2006، دانشگاه یک استراتژی نهادی جدید را راه اندازی کرد و خود را به عنوان ‘دانشگاه کارآفرین’ معرفی کرد. بیش از 800 استارت آپ توسط دانشجویان و کارکنان این موسسه ایجاد شده است.

بیانیه ماموریت آن این است: ‘ما روی استعدادها سرمایه گذاری می کنیم. شناخت بازگشت ماست.»

ولفگانگ هرمان، که در سال 1995 رئیس این مؤسسه شد، طولانی ترین رهبر یک دانشگاه آلمانی است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه فنی مونیخ 

Business & economics

 • Economics & Econometrics
 • Accounting & Finance
 • Business & Management

 

Physical sciences

 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Chemistry
 • Mathematics & Statistics
 • Physics & Astronomy

 

Engineering & technology

 • Electrical & Electronic Engineering
 • Chemical Engineering
 • General Engineering
 • Civil Engineering
 • Mechanical & Aerospace Engineering

 

Arts & humanities

 • Architecture

 

Life sciences

 • Agriculture & Forestry
 • Biological Sciences
 • Sport Science

 

Social sciences

 • Politics & International Studies (incl Development Studies)

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Other Health

 

Education

 • Education

Computer science

Computer Science

رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه فنی مونیخ

رتبه QS: 50

رتبه QS: 50

رتبه QS: 55

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 52

رتبه ARWU: 54

رتبه THE: 38

رتبه THE: 41

رتبه THE: 43

رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ در آلمان

رتبه DFG: 4

رتبه Humboldt: 4

دانشگاه برتر سال: 2019

رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه فنی مونیخ

رتبه QS: 50

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 38

رتبه QS: 50

رتبه ARWU: 52

رتبه THE: 41

رتبه QS: 55

رتبه ARWU: 54

رتبه THE: 43

رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ در آلمان

رتبه DFG: 4

رتبه Humboldt: 4

دانشگاه برتر سال: 2019

تور مجازی در دانشگاه فنی مونیخ