آلمان _ دانشگاه فرایبورگ ( University of Freiburg )
لوگوی دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ

( Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعدا دانشجو:24.000

دانشجویان بین المللی:18%

تعداد کورس انگلیسی:28 کورس

سال تاسیس:1457

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعداد دانشجو:24.000

دانشجویان بین المللی:18%

تعداد کورس انگلیسی:28 کورس

سال تاسیس:1457

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه

سال تاسیس:

1457

تعداد کل دانشجو:

24.000

دانشجویان بین المللی:

18 %

تعداد کورس انگلیسی:

28 کورس

درباره دانشگاه فرایبورگ 

دانشگاه فرایبورگ درسال ۱۴۵۷تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل تدریس، تحقیق و آموزش مداوم از شهرت بسیار خوبی برخوردار است و جوایز بسیاری در مسابقات سراسری دریافت کرده .
۲۳نفر از برندگان جایزه نوبل در دانشگاه فرایبورگ، تحصیل، تحقیق و تدریس کرده اند.
امروزه این نهاد با ترکیبی از رشته های سنتی و فناوری مدرن مشخص می شود و سالانه حدود ۱۷۰میلیون یورو بودجه از شخص ثالث برای تحقیقات دریافت می کند.
حدود ۲۵هزار دانشجو در دانشگاه فرایبورگ جامع ثبت نام کرده اند جایی که دوره های ارائه شده از فناوری اطلاعات تا پزشکی ،علوم طبیعی ، علوم انسانی و اجتماعی را شامل می شود.
دانشگاه فرایبورگ به همراه دانشگاه های بازل ،هاوت آلزاس و استراسبورگ و همچنین موسسه فناوری کارلسروهه ،گروه اکور اروپایی را تشکیل می دهند. مهارت و پتانسیل ۱۵۰۰۰محقق ،۱۱۰۰۰داوطلب دکتری و بیش از ۱۲۰۰۰۰دانشجو را در خود ادغام می کند.
دانشگاه ها برای توسعه استراتژی های تحقیق و تدریس مشترک و ایجاد ساختارهای مشترک و همپوشانی برای پژوهش در منطقه راین علیا همکاری می کنند.

 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ در قلب و مرکز شهر فرایبورگ قرار دارد . دانشجویان ،اساتید و کارکنان آن نیز بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره جنگل سیاه (منطقه ای در شمال غرب آلمان)است. این نیز یکی از دلایلی است که فرایبورگ را به مکانی محبوب برای تحصیل تبدیل کرده است .جدای از اینکه ممکن است فعالیت های تفریحی متعددی در داخل و یا نزدیکی شهر و در نزدیکی آلزاس و سوئیس انجام شود برنامه های دانشگاهی متنوعی وجود دارد که بسیار با اهمیت است و دانشجویان زیادی را به فرایبورگ جذب می کند .دانشگاه فرایبورگ دارای تنوع زیادی در برنامه های تحصیلی خود است که بیش از ۶۰ رشته در ۱۱دانشکده را در بر می گیرد . پس از تأسیس دانشگاه فرایبورگ در سال ۱۴۵۷این دانشگاه دوره های تحصیلی را در دانشکده های الهیات ،حقوق،پزشکی و علوم انسانی ارائه می دهد.
مانتئوس هومل اولین رئیس دانشگاه، به هنگام انجام سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه ی دانشگاه فرایبورگ از جمله ای از لایت موتیف استفاده کرد که متن جمله این بود : خرد برای خود خانه ساخته است.از سوی دیگر آرشیدوک البوشت ششم اتریش غربی در زمان تأسیس دانشگاه پست های دولتی و کلیسا را برای دانشجویان جوان رشته های حقوق و الهیات درنظر داشت .

پس از ادغام یسوعیان در دانشکده در سال 1620، دانشگاه فرایبورگ به سنگر اصول کاتولیک تبدیل شد. محدودیت‌های برنامه های درسی تا زمانی که ملکه ماریا ترزا اصلاحات آموزشی را ارائه کرد و راه را برای رشته‌های دانشگاهی جدید باز کرد، برداشته نشد. دوک لودویگ بزرگ در زمان‌های ناپایدار در آغاز قرن نوزدهم ادامه حیات و بقای دانشگاه فرایبورگ را تضمین کرد.
از این جهت، دانشگاه فرایبورگ، نام دو واقف خود را به پاس سخاوت آنان در اسم خود به کار برده است.
بنیان گذاری امپراتوری پروس سبب افزایش ثبت نام هاشد و درنتیجه هجوم دانشجویان شمال آلمان دانشگاه به سرعت فراتر از دیوار قرون وسطایی خود گسترش یافت. بین سال های ۱۸۷۰تا ۱۸۸۵ تعداد ثبت نام ها از حدود ۲۰۰ به ۱۰۰۰دانشجو افزایش یافت و تا سال ۱۹۰۴تعداد آنها به ۲۰۰۰نفر رسید .هر یک از این نقاط عطف توسط شهر گرامی داشته شد و مورد تجلیل قرار گرفت . امروزه بیش از ۲۱۵۰۰دانشجو‌ در دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ ثبت نام می کنند. با علوم انسانی و کتابخانه دانشگاه درمرکز شهر ،محوطه بار دانشگاه علوم طبیعی در شمال و بیمارستان بزرگ دانشگاه در انتهای غربی قدیم ،دانشگاه همراه با شهر رشد کرده است .
به تازگی زمینی به مساحت ۴۰هکتار در زمین فرودگاه تصاحب کرده است که تضمین می کند در آینده نیز می تواند به این کار به خوبی ادامه دهد .

دیروز به اندازه فردا مهم است : ذهن های هوشمند
دانشگاه فرایبورگ، یک دانشگاه جامع!
دانشگاه فرایبورگ که یک دانشگاه جامع از زمان تأسیس خود در سال 1457 است، هنوز هم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین مدرک استادی، دوره هایی آموزشی در تمام رشته های مهم امروزی ارائه می دهد: علوم انسانی، علوم طبیعی و مهندسی، پزشکی، حقوق و الهیات. این تنوع همچنین یک محیط ایده آل برای مطالعات علوم میان رشته ای و نوآورانه را فراهم می کند.

 • برتری های دانشگاه فرایبورگ

بسیاری از فیلسوفان مشهور، محققان برتر و برندگان جایزه نوبل در دانشگاه فرایبورگ تدریس و تحقیق کرده اند. موفقیت اخیر این دانشگاه در مسابقات ‘Excellence’ ، در سال 2007 برای پژوهشات و در سال 2009 برای آموزش، گواه موقعیت آن به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در قرن 21 است.

 • ذهن ها در دانشپاه فرایبورگ

بیش از 24000 دانشجو از بیش از 100 کشور در 180 رشته تحصیلی در 11 دانشکده تحصیل می کنند. بیش از 7000 استاد و مدرس و بسیاری از کارمندان دیگر هر روز نهایت تلاش خود را می‌کنند و تجربه می‌کنند که دوستی با خانواده، فرصت‌های برابر و حفاظت از محیط زیست در اینجا چیزی بیش از تنها کلمات است.
دانش آموختگان، خیرین، حامیان
تعداد زیادی از دانشجویان سابق و همچنین خیرین و حامیان مالی،فرهنگ تبادل پویا با شهر، منطقه و جامعه علمی بین‌المللی را تشدید می‌کنند.

 • آینده در دانشگاه فرایبورگ

همه این گروه‌ها تلاش می‌کنند تا به دانشگاه فرایبورگ نشاطی بدهند که همچنان زمینه‌های حاصلخیز برای دستاوردهای برجسته در آینده فراهم می‌کند. ما همیشه مشتاق استقبال از ذهن های باهوش تر در دانشگاه خود هستیم.

دانشگاه فرایبورگ علیرغم اینکه بیش از 550 سال پیش تاسیس شده است، پنجمین دانشگاه قدیمی آلمان است.
با این وجود، تدریس تاریخ طولانی آن در سراسر موضوعات علوم و علوم انسانی، شهرت خود را به عنوان یکی از دانشگاه های نخبه ی آلمان در سراسر جهان به دست آورده است.
جمعیت دانشجویی شامل 120 ملیت مختلف است که دانشجویان بین المللی حدود 16 درصد از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.
بسیاری از روشنفکران، دانشمندان و شخصیت‌های فرهنگی مشهور، از جمله فیزیکدان مارتین هایدگر، فیلسوفان هانا آرنت و رودولف کارنپ و زیست‌شناس پل اولنهورث، در دانشگاه حضور داشتند یا به تدریس پرداختند.
19 برنده جایزه نوبل با دانشگاه مرتبط هستند و بسیاری از اعضای دانشگاه برای کارهایی که در دانشگاه انجام داده اند بالاترین جایزه ی پژوهشی در آلمان را دریافت کرده اند.
دانشگاه فرایبورگ 180 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای را در 11 دانشکده ارائه می دهد. تاکید زیادی بر مطالعات علوم میان رشته ای و نوآورانه وجود دارد، و همچنین گزینه ای برای اضافه کردن یک سال مطالعه ی علوم میان رشته ای به مدرک لیسانس وجود دارد.
ساختمان های دانشگاه در داخل شهر فرایبورگ، در سه محوطه بزرگ در مرکز این شهر تاریخی یکپارچه شده اند. برخی از ساختمان‌های دانشگاه، مانند کتابخانه ی قدیمی دانشگاه، معماری تاریخی را به نمایش می‌گذارند.
یک کتابخانه ی دانشگاهی جدید در دهه ی 1970 ساخته شده است و یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور است.
شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا رایگان است، اما هزینه ی اداری کمی در هر سال، بالغ بر حدود 200 یورو وجود دارد.
خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه فرایبورگ بسیار محبوب هستند زیرا گزینه های مقرون به صرفه تری نسبت به اجاره مکان های خصوصی ارائه می دهند. آنها هم توسط دانشگاه و هم سایر موسسات با تمرکز خاص اداره می شوند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرایبورگ 

Physical sciences

 • Chemistry
 • Physics & Astronomy
 • Mathematics & Statistics
 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

 

Business & economics

 • Economics & Econometrics
 • Accounting & Finance

 

Arts & humanities

 • History, Philosophy & Theology

 

Languages, Literature & Linguistics

 • Archaeology

 

Life sciences

 • Biological Sciences
 • Sport Science
 • Agriculture & Forestry

 

Social sciences

 • Politics & International Studies (incl Development Studies)
 • Sociology
 • Geography

 

Engineering & technology

 • Electrical & Electronic Engineering

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Medicine & Dentistry
 • Other Health

 

Education

 • Education

 

Computer science

 • Computer Science

 

Psychology

 • Psychology

 

Law

 • Law

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه فرایبورگ

رتبه QS: 172

رتبه QS: 175

رتبه QS: 169

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 101-150

رتبه ARWU: 101-150

رتبه THE: 108

رتبه THE: 83

رتبه THE: 86

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ در آلمان

رتبه DFG: 7

رتبه Humboldt: 13

دانشگاه برتر سال: -

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ 

رتبه بندی جهانی دانشگاه فرایبورگ

رتبه QS: 172

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 108

رتبه QS: 175

رتبه ARWU: 101-150

رتبه THE: 83

رتبه QS: 169

رتبه ARWU: 101-150

رتبه THE: 86

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ در آلمان

رتبه DFG: 7

رتبه Humboldt: 13

دانشگاه برتر سال: -

تور مجازی در دانشگاه فرایبورگ