آلمان _ دانشگاه توبینگن ( University of Tuebingen )
لوگوی آلمان _ دانشگاه توبینگن ( University of Tuebingen )

دانشگاه توبینگن

( Eberhard Karls Universität Tübingen )

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعدا دانشجو:27.000

دانشجویان بین المللی:14%

تعداد کورس انگلیسی:47 کورس

سال تاسیس:1477

وضعیتدولتی

نوع:دانشگاه

تعداد دانشجو:27.000

دانشجویان بین المللی:14%

تعداد کورس انگلیسی:47 کورس

سال تاسیس:1477

وضعیت:

دولتی

نوع:

دانشگاه

سال تاسیس:

1477

تعداد کل دانشجو:

27.000

دانشجویان بین المللی:

14 %

تعداد کورس انگلیسی:

47 کورس

درباره دانشگاه توبینگن 

دانشگاه توبینگن در سال ۱۴۷۷ تاسیس شد و آن را به یکی از قدیمی ترین دانشکده های اروپا تبدیل کرده است . با گذشت بیش از ۵۰۰سال دانشگاه همچنان به تاریخ سازی در پزشکی ، علوم و علوم انسانی ادامه می دهد و آموزش عالی را با تحقیقات پیشرفته ترکیب می کند.

محققان در توبینگن در بسیاری از زمینه ها از جمله علوم اعصاب ،زیست شناسی مولکولی گیاهی ، داروسازی ،بیوشیمی سلول ،علوم زمین زیست محیطی ،فیزیک ذرات بنیادین ، تحقیقات آموزشی ،باستان شناسی و زبان شناسی ،زمین های جدیدی را می گشایند.

دانشگاه توبینگن تحقیقات میان رشته ای را برای گسترش افق های علمی و ارتقای خلاقیت تشویق می کند. این دانشگاه به طور مداوم در حال توسعه زمینه های جدید تحقیقاتی است که هم رویکردهای تحقیقاتی پایه وهم رویکرد های کاربردی را در بر می گیرد.
دانشگاه توبینگن همچنین به فارغ التحصیلانی که ایده هایشان پتانسیل تجاری دارند در مورد ثبت اختراع و استارت آپ(کسب و کار نوپا) آنها مشاوره می دهد .دستاورد برجسته در تحقیقات پایه در پروژه های فردی طرح های تحقیقاتی مشترک یک ویژگی متمایز در توبینگن است.

این در مورد طیف وسیعی از موضوعات از علوم اجتماعی (از جمله علوم سیاسی و آموزش و پرورش)گرفته تا ریاضیات و علوم شناختی ( که ترکیبی از فرآیند شناختی در سطح انسان و ماشین از جمله روانشناسی و فناوری اطلاعات است)صادق است .و همچنین تحقیقات کاربردی که تعامل مواد و حسگرها با سیستم زنده را بررسی می کند..آخرین رتبه بندی، توبینگنرا درمیان دانشگاه های برتر در آلمان و اروپا قرار می دهد.

به ویژه در علوم انسانی و طبیعی، توسط مرکز توسعه آموزش عالی(CHE)در رتبه برتر قرارگرفت. طیف گسترده پروژه های تامین مالی خارجی برکیفیت کار تحقیقاتی توبینگن تاکید می کند.

یکی از مهم ترین منابع در اینجا بنیاد تحقیقات آلمان (DFG)است که عمدتا تحقیقات پایه سطح بالا و محققان برجسته را پرورش می دهد . این کار را از طریق برنامه های مختلف انجام می دهد (مانند مراکز تحقیقاتی مشترک منطقه ای و فرامنطقه ای ،شاخه های برتر گروه های آموزشی پژوهشی و گروه های تحقیقاتی حمایت شده ) .

در حال حاضر ۹مرکز تحقیقاتی مشارکتی در دانشگاه توبینگن به همراه ۱۰گروه آموزشی پژوهشی در بسیاری از حوزه های تخصصی وجود دارد. همه این پروژه های تحقیقاتی _برخی از آنها با همکاری موسسات شریک در آلمان یا سایر کشور ها با هدف تقویت تحقیقات چند رشته ای گسترده انجام می شود.

دانشگاه توبینگن و حوزه های تحقیقاتی برتر آن تعدادی از موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی را جذب کرده است که شعبه هایی را در توبینگن راه اندازی کرده اند به عنوان مثال موسسه ماکس پلانک و مراکز تحقیقاتی انجمن هلمهولتز .جمع و جور بودن شهر به این معنا است که فواصل درون توبینگن نسبتا کوتاه است.

تدریس در دانشگاه نمایانگر مشخصات تحقیقاتی قوی آن در علوم طبیعی و انسانی است.
بیش از ۲۸۰دوره توسط ۷دانشکده آن ارائه می شود . گزینه های جدید و نو آورانه مثل اقتصادبین الملل ،پزشکی ، تکنولوژی ، بیوانفورماتیک و انفورماتیک (پردازش اطلاعات) رسانه ها به طور مداوم اضافه می شوند . دانشجویان می توانند از چندین مدرک هدف مختلف (از جمله مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد ) برنامه های امتحان دولتی آلمان یا دکتری را انتخاب کنند. مانند تحقیقات تدریس در توبینگن به طور فزاینده ای بین المللی شده است.

سنت و نوآوری مکمل یکدیگر در دانشگاه توبینگن هستند. تاریخ دانشگاه در اواخر قرن پانزدهم آغاز شد، زمانی که به کنت ابرهارد ریشدار وورتمبرگ از پاپ اجازه داد تا مکانی برای یادگیری ایجاد کند.

در مرکز تاریخی توبینگن تقریباً ساختمان یا میدانی وجود ندارد که به یک محقق مشهور مرتبط نباشد. هگل، هولدرلین و شلینگ، موریک، اوهلند و کپلر از افراد برجسته توبینگن هستند.

در طول قرن ها، تحقیقات علمی توبینگن بارها و بارها مورد احترام جامعه دانشگاهی جهانی قرار گرفته است. در اوایل سال 1863، اولین دانشکده مستقل علوم طبیعی آلمان در اینجا تأسیس شد.

کارکنان آموزشی آن شامل فلیکس هوپ-سیلر (1825-1895) بود که نام رنگدانه خون را هموگلوبین نامید و پدر بیوشیمی مدرن به حساب می‌آید. یکی از شاگردان او، فردریش میشر (1844-1895)، در حالی که در آزمایشگاه خود در قلعه هوهنتوبینگن روی گلبول های سفید خون کار می کرد، ماده ای را که «اسید نوکلئیک» نامید، جدا کرد. بر اساس ترکیب شیمیایی آن، بعداً به دی‌اکسی ریبونوکلئیک اسید – DNA – حامل اطلاعات ارثی تغییر نام داد.

البته از آن زمان به بعد به کانون تحقیقات فشرده در توبینگن و در سراسر جهان تبدیل شده است. در کنار بیوشیمی، پزشکی یکی از نقاط قوت توبینگن است. پیش از سایر دانشگاه ها، مطالعه پزشکی در توبینگن به جای محدود شدن به کسب دانش نظری، به سمت بررسی بیماری ها در بیماران بود. برای اولین بار، بیماران توانستند مستقیماً از اکتشافات جدید بهره ببرند.

اولین بیمارستان دانشگاهی آلمان که در سال 1805 در توبینگن تأسیس شد، بخشی از این رویکرد جدید بود. توبینگن امروزه محل تحقیق و تدریس است. علاوه بر نزدیک به 85000 نفر جمعیت، 27000 دانشجوی آلمانی و بین المللی نیز وجود دارد. حدود 400 استاد و بیش از 4000 هیات علمی دیگر در هفت دانشکده دانشگاه تدریس می کنند.

توافق نامه با دانشگاه های خارجی امکان اخذ مدرک دوگانه در رشته های تحصیلی منتخب مانند اقتصاد و مدیریت بازرگانی، تاریخ، فیزیک، ریاضیات و ادبیات را با دانشجویانی که یک یا چند ترم را در دانشگاه های خارجی می گذرانند، ممکن می سازد.

دوره های کارشناسی ارشد بین المللی که به زبان انگلیسی برگزار می شود یک گزینه دیگر است. اینها قبلاً در علوم محیطی و زمین‌شناسی کاربردی، عصب‌شناسی و تحقیقات رفتاری، زبان‌شناسی رایانه و اقتصاد بین‌الملل و امور مالی به خوبی تثبیت شده‌اند. گسترش بین المللی دانشگاه نیز چشمگیر است:

حدود 13 درصد از جمعیت دانشجویان خارج از آلمان هستند و هر سال 800 دانشجو از توبینگن در برنامه های تبادل با موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های خارجی شرکت می کنند.

نوآورانه، بین رشته‌ای، بین‌المللی: این سه کلمه خلاصه‌ای از ویژگی‌های دانشگاه توبینگن است. پژوهش ها و آموزش عالی پاسخ توبینگن به چالش های آینده در جهان کنونی شده است. ما تبادلات خود را با شرکای خود در سراسر جهان هم در مؤسسات آموزش عالی و هم در مؤسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی حفظ می کنیم.

شبکه ها ی ارتباطی و همکاری موجود در سراسر دانشکده، زیربنای استراتژی موفق ما هستند. این موضوع به عنوان یک امتیاز مثبت سبب جایگاه خوب ما در رتبه بندی های بین المللی شده است. علاوه بر این، ما یکی از یازده دانشگاه آلمانی هستیم که با عنوان “عالی” شناخته شده اند.

با وجود سنت های طولانی موجود در توبینگن، این دانشگاه با بیش از 500 سال سابقه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود. بسیاری از روشنفکران بزرگ در توبینگن از جمله کپلر، هگل، هولدرلین و شلینگ مطالعه و کار کرده اند.

دانشگاه توبینگن دارای موارد زیر است: حدود 28000 دانشجو بیش از 330 برنامه ی تحصیلی، 7 دانشکده بیش از 500 استاد و بیش از 4900 دانشمند است؛ دانشگاه توبینگن به عنوان یک مکان در جنوب غربی آلمان واقع شده است.

یک شهر دانشگاهی که مانند هیچ شهر دیگری نیست: این شهر حدود 85000 نفر جمعیت دارد. 35000 نفر مشغول تحقیق، تدریس یا مطالعه هستند. شهر قدیمی قرون وسطایی توبینگن، امکان زنده کردن تاریخ را دارد.

همچنین، بسیاری از دانشجویان و محققان از سراسر آلمان و سراسر جهان به توبینگن فضایی باز و جهانی می بخشند. کافه ها، رستوران ها و مغازه های شهر شما را به گذراندن وقت در این محیط زیبا دعوت می کنند. در این شهر در رودخانه Neckar فرصت های زیادی برای فعالیت در فضای باز وجود دارد – جنگل سیاه و تپه های Swabian Jura چندان دور نیستند.

دانشگاه توبینگن ابرهارد کارلز یک مرجع معتبر دانشگاهی در علوم انسانی ، الهیات و علوم طبیعی است .مؤسسه در یکی از شهرهای دانشگاهی سنتی آلمان در توبینگن، بادن-وورتمبرگ، که به خاطر سفرهای قایق و معماری شگفت‌انگیز شهر قدیمی هولدرلین معروف است، واقع شده است.

کنت ابرهارد اول از ووتمبرگ در سال ۱۴۷۷ در جریانات مربوط به بنیان گذاری دانشگاه حمایت خود را نشان داد. پس از یک قرن بخش الهیات پروتستان یک مکان کلیدی برای گسترش اخترشناسی یوهانس کپلر بود .

از آن پس دانشگاه شاهد رشد و گسترش سریع بود که این گسترش شامل تاسیس اولین گروه علوم طبیعی ،اولین بیمارستان دانشگاهی در یک نهاد آموزش عالی آلمان بود. امروز دانشگاه آلمان ۱۴دانشکده دارد که ۲۸۰رشته در تمام سطوح از لیسانس وکارشناسی ارشد گرفته تا دکتری را ارائه می دهد.

به عنوان بخش جدانشدنی از ابتکاربرتر آلمان ، دانشگاه همچنان درخط مقدم نهادهای علمی بین المللی باقی می ماند. هرسال بنیاد علمی تحقیقاتی آلمانی هزینه تحقیقاتی که به دانشگاه مربوط می شود شامل هزینه تحقیقات علوم اعصاب ،فیزیک ذرات بنیادین و فناوری نانو را می پردازد .

دانشگاه توبینگن با بیش از ۱۵۰نهادخارجی در بیشتر از ۶۲ایالت درسراسر جهان ارتباطات نزدیکی دارد دانشگاه میشیگان،دانشگاه کارولینا شمالی در چپل هیل و دانشگاه سنت اندروز از جمله آنها می باشد .

این برای دانشجویان فرصت منحصر به فردی را ایجاد می کند تا بتوانند به مدت یک سال در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند و یا همچنین برای دانشجویان خارجی که به توبینگان بیایند و به طور فعالانه در تحقیقات علمی شرکت کنند . هرچند که دانشگاه توبینگن نمی‌تواند یک تجربه واقعی از زندگی در محوطه باز راارائه دهد .

شهرکوچک توبینگن تقویمی دراز رویدادهایی چون کنسرتی که خواننده ها و ارکستر های مشهور روی صحنه می برند دارد . همچنین دانشگاه دوره هایی را در زمینه های عکاسی ،روزنامه نگاری و نوشتن خلاقانه برگزار می کند تا فرصتی برای افزایش مهارت ها و توسعه افق های هنری دانشجویان فراهم کند .

مشهورترین فارغ التحصیلان دانشگاه عبارت اند از نوروپاتولوژیست (آسیب شناس اعصاب) آلویس الزایمر و مارتین بانگمن کمیسر سابق اتحادیه اروپا.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه توبینگن 

Physical sciences

 • Chemistry
 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Mathematics & Statistics
 • Physics & Astronomy

 

Arts & humanities

 • Archaeology
 • History, Philosophy & Theology
 • Languages, Literature & Linguistics

 

Clinical, pre-clinical & health

 • Medicine & Dentistry
 • Other Health

 

Social sciences

 • Communication & Media Studies
 • Politics & International Studies (incl Development Studies)
 • Sociology
 • Geography

 

Business & economics

 • Accounting & Finance
 • Economics & Econometrics
 • Business & Management

 

Life sciences

 • Sport Science
 • Biological Sciences

 

Psychology

 • Psychology

 

Education

 • Education

 

Law

 • Law

 

Computer science

 • Computer Science

رنکینگ دانشگاه توبینگن 

رتبه بندی جهانی دانشگاه توبینگن

رتبه QS: 177

رتبه QS: 175

رتبه QS: 177

رتبه ARWU: -

رتبه ARWU: 151-200

رتبه ARWU: 151-200

رتبه THE: 78

رتبه THE: 78

رتبه THE: 91

رنکینگ دانشگاه توبینگن در آلمان

رتبه DFG: 8

رتبه Humboldt: 10

دانشگاه برتر سال: 2019

رنکینگ دانشگاه توبینگن 

رتبه بندی جهانی دانشگاه توبینگن

رتبه QS: 177

رتبه ARWU: -

رتبه THE: 78

رتبه QS: 175

رتبه ARWU: 151-200

رتبه THE: 78

رتبه QS: 177

رتبه ARWU: 151-200

رتبه THE: 91

رنکینگ دانشگاه توبینگن در آلمان

رتبه DFG: 8

رتبه Humboldt: 10

دانشگاه برتر سال: 2019

تور مجازی در دانشگاه توبینگن